3 překvapivé příchutě cappuccina, které musíte vyzkoušet

Jaké překvapivé chutě cappuccina vás zaručeně nadchnou a měli byste je vyzkoušet?

Dokonalý poměr mezi espressem, našlehaným mlékem a jemnou mléčnou pěnou, to je cappuccino – jeden z nejoblíbenějších kávových nápojů. Tuto dokonalou souhru chutí může ještě vylepšit nějaká z netradičních příchutí. Jaké překvapivé chutě cappuccina vás zaručeně nadchnou a měli byste je vyzkoušet?

 

Cappuccino Irish Cream

Co říkáte na cappuccino s příchutí alkoholu? Jednou z populárních příchutí je totiž cappuccino s příchutí Irish Cream, do kterého se přidává kapka Baileys. Snadno si ho vykouzlíte i v nealkoholické variantě, a to s pomocí ochucených sirupů do kávy nebo speciálně namíchaných kávových směsí.

 

Cappuccino Amaretto 

Cappuccino si můžete zpestřit také kapkou Amaretta. Amaretto je italský likér, který se vyrábí z mandlí a je charakteristický svou hořkosladkou chutí. Pro jednoduchou přípravu cappuccina s příchutí Amaretta doma můžete využít třeba kávovou směs ENZO BENCINI Cappuccino s příchutí Amaretto.

 

Vanilkové cappuccino 

Vanilková může být nejen zmrzlina ale i vaše cappuccino. Toto oblíbené aromatické koření je součástí řady pokrmů, dezertů, nápojů i parfémů. Proto není divu, že se s vanilkovou příchutí začala vyrábět i káva. Vanilka dodá vaší odpolední kávě příjemnou sladkou chuť a nadchne snad každého mlsného milovníka kávy. Vanilkové cappuccino je skvělé třeba jako sladká tečka po dobrém obědě.

 

Jak připravit cappuccino

Základem cappuccina je espresso připravené z čerstvě namleté kvalitní kávy. Pak přichází na řadu ta těžší část, a to našlehání mléka a jemné pěny. K tomu budete pravděpodobně potřebovat trochu cviku, dáme vám ale několik tipů, díky kterým si skvělé cappuccino zvládnete udělat i doma. Jak na cappuccino jako z kavárny?

  • Konvičku na šlehání mléka naplňte do poloviny plnotučným, vychlazeným mlékem, které je na přípravu mléčné pěny nejlepší. 
  • Odpusťte z trysky trochu páry na prázdno, aby se z ní dostaly ven nečistoty a usazeniny z předchozího používání. 
  • Ponořte trysku lehce pod hladinu mléka a začněte šlehat. 
  • Po celou dobu šlehání držte konvičku nakloněnou, asi pod úhlem 45 stupňů a s nabývající pěnou ji posunujte směrem dolů. Tak, aby byla pořád asi 1 cm pod hladinou mléka. 
  • V průběhu šlehání kontrolujte teplotu mléka přiložením ruky na bok konvičky. Jakmile bude konvička pálit tak, že na ni už ruku neudržíte, máte hotovo. 
  • Zastavte páru a několikrát konvičkou bouchněte o stůl, abyste se zbavili velkých bublin v pěně. Našlehané mléko poté začněte lít doprostřed šálku s espressem a můžete se pokusit vyčarovat do kávy i nějaký ten latte art. 

Kdy je na cappuccino ideální čas

V Itálii, odkud cappuccino pochází, na to mají přísná pravidla. Jak správně pít kávu v Itálii, abyste se vyhnuli nechtěnému faux pas? Káva s mlékem se tam obvykle pije pouze ráno a dopoledne. V odpoledních časech je přijatelné jen espresso nebo výjimečně caffè cornetto, což je káva s likérem. U nás v České republice je ale na cappuccino ideální čas vždy.