Suroviny a příslušenství pro nápojové automaty

Aktuality

Proč byste měli pít kávu s máslem? Tajemství bulletproof kávy odhaleno
22.11.2023 Proč byste měli pít kávu s máslem? Tajemství bulletproof kávy odhaleno
Máte po kávě pocit, že jste roztěkaní, vaše pozornost skáče od jedné věci k jiné a nemůžete se plně soustředit? Nebo vás káva pouze chvilkově nabije a pak následuje přímý pád do únavy? V tom případě je káva s máslem to pravé pro vás! Co to vlastně káva s máslem neboli bulletproof káva je a jaké jsou její účinky na zdraví?
více
Vliv kávy na zdraví: Je káva skutečně zdravotně prospěšná, nebo škodí?
25.10.2023 Vliv kávy na zdraví: Je káva skutečně zdravotně prospěšná, nebo škodí?
Většina z nás si nemůže představit začít den bez šálku tohoto lahodného nápoje, ale co o ní říkají vědecké studie? Je káva skutečně zdravotně prospěšná, jak tvrdí jedni, nebo skrývá potenciální rizika, jak varují druzí? V tomto článku se podíváme na mýty i fakta, abychom vám přiblížili pravdu o vlivu kávy na vaše zdraví.
více
3 kávové dezerty, které vás dostanou
12.9.2023 3 kávové dezerty, které vás dostanou
Objevte tři neodolatelné kávové pochoutky, které si zamilujete už po prvním soustu. Recepty na tyto dezerty s příchutí kávy jsou jednoduché a zvládne je každý. Jdeme na to?
více
Jak připravit skvělou kávu i na cestách nebo v přírodě?
11.7.2023 Jak připravit skvělou kávu i na cestách nebo v přírodě?
Připravit si skvělou kávu na cestách nebo v přírodě může být výzva. I když se zdá, že bez moderních kávovarů a přístrojů je to nemožné, s několika jednoduchými tipy můžete dosáhnout skvělého výsledku kdekoliv. Jak na to?
více
3 kávové drinky, které vás v létě osvěží
24.5.2023 3 kávové drinky, které vás v létě osvěží
V horkých letních dnech není nic více osvěžujícího než dobrý šálek kávy. Ale proč bychom se měli omezovat jen na horké nápoje? Existuje několik úžasných ledových kávových nápojů, které mohou být skvělou volbou pro letní období. Máme pro vás tři tipy na osvěžující kávové drinky, které vám dodají energii během horkých letních dnů.
více
Jak připravit dokonalé cold brew?
1.5.2023 Jak připravit dokonalé cold brew?
Dny se pomalu oteplují a nastal ideální čas na přípravu studených kávových nápojů, které vás v létě příjemně osvěží. Třeba takového cold brew, které se stává stále populárnější volbou pro mnoho kávových nadšenců a existuje mnoho důvodů, proč ji vyzkoušet. Víte, jak na správnou přípravu tohoto nápoje?
více
5 originálních tipů, jak využít kávovou sedlinu
11.4.2023 5 originálních tipů, jak využít kávovou sedlinu
Každý den se na světě vyhodí tuny materiálu, který je možné ještě opakovaně využít. Vyhazujete po přípravě kávy kávovou sedlinu? S blížícím se Dnem Země by měl každý z nás udělat něco dobrého pro naši planetu. Dáme vám třeba několik tipů na to, jak zbytkové kávové sedliny využít!
více
Arabica vs. Robusta: Jaký je mezi nimi rozdíl?
15.3.2023 Arabica vs. Robusta: Jaký je mezi nimi rozdíl?
Arabica a Robusta, kávové odrůdy, které jsou si podobné a zároveň tolik odlišné. Jaký je mezi nimi rozdíl a která vám zachutná více?
více
Co je to latte art a jak na Valentýna vyčarovat srdce z mléčné pěny
9.2.2023 Co je to latte art a jak na Valentýna vyčarovat srdce z mléčné pěny
Obrázky malované do šálku s cappuccinem neboli latte art milujeme asi všichni. Už si pro ně ale nemusíte chodit jen do kavárny, tyto obrázky snadno vykouzlíte i doma! Jak na to a co k pravému latte art budete potřebovat?
více
Co je cappuccino?
16.1.2023 Co je cappuccino?
Cappuccino je kávový nápoj, který reprezentuje dokonalou rovnováhu mezi kávou, našlehaným mlékem a mléčnou pěnou. Jaká je jeho historie a jak se správně připravuje?
více
Jak vznikla Irská káva?
16.12.2022 Jak vznikla Irská káva?
Irská káva je celosvětově jedním z nejpopulárnějších a nejznámějších kávových nápojů. Je to nadčasová klasika, kterou zná většina lidí, i když nepijí kávu nebo whisky. Kde byla irská káva poprvé připravena a je skutečně z Irska? Pojďme se podívat na irskou kávu a její původ.
více
Tuňák jako nejlepší zdroj omega-3 mastných kyselin
1.10.2022 Tuňák jako nejlepší zdroj omega-3 mastných kyselin
Omega-3 mastné kyseliny si naše tělo nedokáže samo vytvořit, proto je musíme přijímat z toho, co jíme. Hlavním zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou mořské ryby, a mezi ty nejbohatší na tyto kyseliny patří tuňák. Proč by právě tuňák v našem jídelníčku neměl rozhodně chybět? A jak si i z tuňáka v konzervě připravit chutný oběd?
více
frame-scrollup