Suroviny a příslušenství pro nápojové automaty

Aktuality

Co je cappuccino?
16.1.2023 Co je cappuccino?
Cappuccino je kávový nápoj, který reprezentuje dokonalou rovnováhu mezi kávou, našlehaným mlékem a mléčnou pěnou. Jaká je jeho historie a jak se správně připravuje?
více
Jak vznikla Irská káva?
16.12.2022 Jak vznikla Irská káva?
Irská káva je celosvětově jedním z nejpopulárnějších a nejznámějších kávových nápojů. Je to nadčasová klasika, kterou zná většina lidí, i když nepijí kávu nebo whisky. Kde byla irská káva poprvé připravena a je skutečně z Irska? Pojďme se podívat na irskou kávu a její původ.
více
Tuňák jako nejlepší zdroj omega-3 mastných kyselin
1.10.2022 Tuňák jako nejlepší zdroj omega-3 mastných kyselin
Omega-3 mastné kyseliny si naše tělo nedokáže samo vytvořit, proto je musíme přijímat z toho, co jíme. Hlavním zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou mořské ryby, a mezi ty nejbohatší na tyto kyseliny patří tuňák. Proč by právě tuňák v našem jídelníčku neměl rozhodně chybět? A jak si i z tuňáka v konzervě připravit chutný oběd?
více
3 překvapivé příchutě cappuccina, které musíte vyzkoušet
22.7.2022 3 překvapivé příchutě cappuccina, které musíte vyzkoušet
Jaké překvapivé chutě cappuccina vás zaručeně nadchnou a měli byste je vyzkoušet?
více
Mýtus o kávě: Espresso má nejvyšší obsah kofeinu
17.6.2022 Mýtus o kávě: Espresso má nejvyšší obsah kofeinu
Káva je největším zdrojem kofeinu. Jeho množství se ale v jednotlivých kávových nápojích podstatně liší. Jestli jste si mysleli, že v espressu najdete kofeinu nejvíce, jste na omylu. Jaký šálek kávy obsahuje kofeinu skutečně nejvíc? Který kávový nápoj vás nakopne nejrychleji a který je vhodný pro delší popíjení?
více
Provoz našeho e-shopu je NEPŘERUŠEN !
22.3.2020 Provoz našeho e-shopu je NEPŘERUŠEN !
Vážení zákazníci, zboží expedujeme bez omezení každý pracovní den. Zásilky jsou doručovány přepravci Geis, Česká pošta a IN TIME. Nabízíme stále možnost platby dobírkou, ale doporučujeme zvážit, zda v této době nezvolit bezkontaktní metodu placení - například okamžitou platbu kartou nebo bankovním převodem. Jsme tu i nadále pro Vás a věříme, že společně tuto mimořádnou situaci zvládneme.
více
Vanilková, nugátová, čokoládová, i taková může být káva
24.7.2019 Vanilková, nugátová, čokoládová, i taková může být káva
Pumpkin latté, čokoládová káva, nugátová nebo káva s příchutí vanilky. Sbíhají se vám sliny? Už jste vyzkoušeli jednu z netradičních příchutí, které se v poslední době těší větší a větší oblibě? Vyzkoušejte něco nového a netradičního, přesvědčte se, jak lahodná může být káva s příchutí.
více
Pijte kávu stejně jako praví Italové
9.1.2019 Pijte kávu stejně jako praví Italové
My Češi jsme národ, který rád přebírá zvyky ostatních. Jen si je trošku měníme podle svého. Tak zjistíte že káva "turek" nakonec nemá s Tureckem vůbec nic společného, latte je název pouze pro mléko a cappuccino by se nemělo pít po celý den. Jak ale pijí kávu opravdoví vášniví kávaři - pravé dámy a gentlemani v Itálii?
více
Buďte si jistí v druzích kávy aneb Piccolo opravdu neexistuje
12.12.2018 Buďte si jistí v druzích kávy aneb Piccolo opravdu neexistuje
Znáte ten pocit? Vybíráte si v kavárně nebo u automatu nápoj a z cizích názvů vám jde hlava kolem. Jak se liší lungo s mlékem a espresso macchiatto? Co je to flat white? Zabraňte trapným situacím a nucenému pití nečeho, co vám vlastně nechutná. S naším malým přehledem si už druhy káv nikdy nespletete.
více
7 mýtů o kávě, kterým byste rozhodně neměli věřit
27.11.2018 7 mýtů o kávě, kterým byste rozhodně neměli věřit
Ať už kávu pijete nebo ne, určitě máte v kapse zásobu “faktů” o tomto oblíbeném nápoji. Jste si ale jistí, že jsou pravdivé? Připravili jsme pro vás výběr sedmi zajímavých mýtů, které o kávě kolují, ale k pravdě mají daleko.
více
Kofein a jeho pozitivní účinky: jak to skutečně je?
22.10.2018 Kofein a jeho pozitivní účinky: jak to skutečně je?
Káva je velmi rozporuplný nápoj. Zatímco jedni ji doslova milují, druzí kávu odsuzují jako nezdravou a přičítají jí spoustu negativních projevů v lidském těle a dokonce i nemocí. Ani vědci dlouhou dobu nemohli tento názor jasně vyvrátit nebo potvrdit, protože některé studie si vzájemně rozporovaly. Skutečný vliv kávy a kofeinu na lidské tělo tak byl dosud tajemstvím, nyní je ale jasno, jaký je konečný verdikt odborníků?
více
frame-scrollup