Suroviny a příslušenství pro nápojové automaty

Pijte kávu stejně jako praví Italové

Pijte kávu stejně jako praví Italové 9.1.2019
My Češi jsme národ, který rád přebírá zvyky ostatních. Jen si je trošku měníme podle svého. Tak zjistíte že káva "turek" nakonec nemá s Tureckem vůbec nic společného, latte je název pouze pro mléko a cappuccino by se nemělo pít po celý den. Jak ale pijí kávu opravdoví vášniví kávaři - pravé dámy a gentlemani v Itálii?

U baru nebo úplně  v klidu

Káva se pije dvěma způsoby. Pokud si dáte pouze espresso, předpokládá se, příprava kávy že ho "do sebe rychle hodíte" už u baru. Malé množství silné kávy vypijete jedním douškem a odcházíte. Říká se, že čas od objednání, přes vypití až po zaplacení kávy by neměl překročit 2 až 3 minuty.

Pokud si chcete svou kávu vychutnat, sejděte se s rodinou či přáteli a v klidu pokláboste. Nikdo nikam nespěchá a všichni si užívají dobrou společnost a lahodný nápoj.

Už nikdy kávu to go

Nikdy si v Itálii neobjednávejte kávu to go, tedy s sebou. Baristé se na vás budou dívat pohoršeně. Jak se můžete dočíst výše, kávu pijte buď v klidu ve společnosti, nebo rychle u baru. Za chůze rozhodně ne.

Cappuccino jen po ránu

Dát si lahodnou kávu s mlékem po obědě? Vůbec ne! Po vydatném jídle je tradicí dát si espressomalé espresso nebo výjimečně kávu s likérem - caffè corretto.  Na mléčná cappuccina, latte a jiné je tady ráno a dopoledne, pozdější denní hodiny už patří jiným druhům. 

Zapomeňte slovo espresso 

I když jde o pravý název druhu kávy, v Itálii si nikdo espresso neobjedná. Stačí tady říci jen "caffè" a každý ví, co přesně chcete a potřebujete. Tady je vidět obrovský rozdíl oproti českým kavárnám, kde bez upřesnění bude barista tápat.

Prostě vsaďte na jednoduchost, nevymýšlejte si dýňová frapuccina a svou kávu si užijte. Pro Italy je tenhle oblíbený nápoj něco jako droga, nedokáží si bez něj představit svůj život. A ruku na srdce, my si zase bez lahodného caffè nedokážeme představit Itálii.

 

frame-scrollup