Pijte kávu stejně jako praví Italové

My Češi jsme národ, který rád přebírá zvyky ostatních. Jen si je trošku měníme podle svého. Tak zjistíte že káva "turek" nakonec nemá s Tureckem vůbec nic společného, latte je název pouze pro mléko a cappuccino by se nemělo pít po celý den. Jak ale pijí kávu opravdoví vášniví kávaři - pravé dámy a gentlemani v Itálii? 

U baru nebo úplně  v klidu

Káva se pije dvěma způsoby. Pokud si dáte pouze espresso, předpokládá se,  že ho "do sebe rychle hodíte" už u baru. Malé množství silné kávy vypijete jedním douškem a odcházíte. Říká se, že čas od objednání, přes vypití až po zaplacení kávy by neměl překročit 2 až 3 minuty.

Pokud si chcete svou kávu vychutnat, sejděte se s rodinou či přáteli a v klidu pokláboste. Nikdo nikam nespěchá a všichni si užívají dobrou společnost a lahodný nápoj.

storage-image_jpeg-20190109101702-6636-kavarna2

Už nikdy kávu to go

Nikdy si v Itálii neobjednávejte kávu to go, tedy s sebou. Baristé se na vás budou dívat pohoršeně. Jak se můžete dočíst výše, kávu pijte buď v klidu ve společnosti, nebo rychle u baru. Za chůze rozhodně ne.

Cappuccino jen po ránu

Dát si lahodnou kávu s mlékem po obědě? Vůbec ne! Po vydatném jídle je tradicí dát si malé espresso nebo výjimečně kávu s likérem - caffè corretto.  Na mléčná cappuccina, latte a jiné je tady ráno a dopoledne, pozdější denní hodiny už patří jiným druhům. 

Zapomeňte slovo espresso 

I když jde o pravý název druhu kávy, v Itálii si nikdo espresso neobjedná. Stačí tady říci jen "caffè" a každý ví, co přesně chcete a potřebujete. Tady je vidět obrovský rozdíl oproti českým kavárnám, kde bez upřesnění bude barista tápat.

Prostě vsaďte na jednoduchost, nevymýšlejte si dýňová frapuccina a svou kávu si užijte. Pro Italy je tenhle oblíbený nápoj něco jako droga, nedokáží si bez něj představit svůj život. A ruku na srdce, my si zase bez lahodného caffè nedokážeme představit Itálii.

 storage-image_jpeg-20190109101212-0896-kavarna1