3 kávové drinky, které vás v létě osvěží

V horkých letních dnech není nic více osvěžujícího než dobrý šálek kávy. Ale proč bychom se měli omezovat jen na horké nápoje? Existuje několik úžasných ledových kávových nápojů, které mohou být skvělou volbou pro letní období. Máme pro vás tři tipy na osvěžující kávové drinky, které vám dodají energii během horkých letních dnů. 

Frappé

V letním počasí není nic lepšího než sklenice osvěžující ledové našlehané kávy. Nejlepší pro přípravu frappé je instantní káva a samotný proces přípravy je velice jednoduchý. Stačí přidat do shakeru mléko, led, instantní kávu, pokud sladíte tak cukr a vše pořádně promíchat. Pomoct si můžete také ručním mixérem nebo napěňovačem mléka. Jakmile se vám podaří vykouzlit požadované množství pěny, připravte si do větší sklenice led a připravené frappé do sklenice přelijte.

 

Espresso tonic

Espresso tonic je vzrušující a osvěžující kombinací kávy a toniku. Jak doma připravit espresso tonic jako z kavárny? Prozradíme vám ten nejlepší recept na espresso tonic, díky kterému si vytvoříte unikátní a osvěžující letní nápoj, kdykoliv budete chtít.

Nejprve si připravte své oblíbené espresso (45 ml) nebo můžete použít silnou kávu z moka konvičky či french pressu. Naplňte vysokou sklenici ledovými kostkami a na kostky ledu velice pomalu nalijte okolo 1 dcl tonicu tak, aby pěnil co nejméně. Teď přichází na řadu ten nejdůležitější moment – nalití kávy do sklenice, tak aby oba nápoje zůstaly oddělené. Abyste docílili oddělení tonicu a kávy jako v kavárně, je potřeba lít do sklenice kávu jemně a pomalu po skle. Pak už chybí osvěžující drink jen ozdobit plátkem citronu a espresso tonic je hotový! Výsledkem je lehký a bublinkový nápoj s příjemným osvěžujícím efektem.

 V přípravě můžete být kreativní a přizpůsobit si tento recept na espresso tonic podle svých preferencí. Experimentujte s různými druhy tonicu, přidávejte sirupy s příchutí nebo použijte speciální druhy zrnkové kávy a vyčarujte si unikátní a osvěžující letní nápoj.

 

 

Affogato

Znáte osvěžující kávový nápoj s půvabným názvem affogato? Tento nápoj spojuje lahodnou chuť kvalitní kávy s vanilkovou zmrzlinou, což je ideální kombinace pro horké letní dny. Název affogato pochází z italštiny a znamená "utopený" a to proto, že vanilkovou zmrzlinu doslova utopíme v dvojnásobné dávce espressa. Zmrzlina se postupně rozpouští do horké kávy, což ji ochlazuje a zároveň obohacuje o nové chuťové rozměry. Výsledkem je malý a osvěžující kávový dezert. A to nejlepší na tom všem je, že si ho můžete jednoduše připravit i doma! Stačit vám bude jen kvalitně připravené dvojité espresso a kopeček dobře mražené vanilkové zmrzliny.